Nowości  Przeglądarki  Dodatki  Porady    
 


PrzeglądarkiInternetowe.pl > Opera Mini ma 20 mln użytkowników

2008-11-12 Opera Mini ma 20 mln użytkowników

Firma Opera poinformowała, że już 20 mln osób korzysta miesięcznie z mobilnej przeglądarki Opera Mini, która przeznaczona jest na na telefony komórkowe.

Premiera Opery Mini odbyła się w Wigilię 2006 roku. Od tego czasu jest ona dostępna dla wszystkich użytkowników GSM na całym świecie.

Aby korzystać z przeglądarki, wymagane jest jedynie połączenie z Internetem, najlepiej GPRS, chociaż Opera Mini zadziała też na zwykłym CSD.

Według danych firmy Opera liczba użytkowników Opery Mini rośnie obecnie o 10% miesięcznie. Prezes zarządu Opery Jon von Tetzchner oznajmił, że w samym tylko wrześniu, użytkownicy Opery wyświetlili w swoich komórkach ponad 4,5 mld stron internetowych.

Twórcy przeglądarki podkreślają, że nie faworyzują żadnych marek i technologii. Wczoraj zaoferowali oni nową wersję Opery Mini (w wydaniu beta, czyli testowym) która ma lepiej obsługiwać serwis YouTube. Można ją pobierać bezpłatnie z firmowej witryny internetowej.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego PrzeglądarkiInternetowe.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o przeglądarkach internetowych za darmo.

PrzeglądarkiInternetowe.pl na serwisach społecznościowych: