Nowości  Przeglądarki  Dodatki  Porady    
 


PrzeglądarkiInternetowe.pl > Rozmowy video między przeglądarkami Chrome i Firefox

2013-02-04 Rozmowy video między przeglądarkami Chrome i Firefox

Ostatnie wersje beta przeglądarek internetowych Google Chrome i Mozilla Firefox dają swoim użytkownikom możliwość wykonywania rozmów video w wysokiej rozdzielczości.

Jest to możliwe poprzez wsparcie przez firmy Google i Mozilla nowej technologii WebRTC.

Dzięki obsłudze standardu WebRTC do prowadzenia rozmów video nie są potrzebne wtyczki (ang. plugin) firm trzecich. WebRTC jest już bowiem wbudowana w przeglądarki. Ma to umożliwić programistom tworzenie aplikacji z możliwością komunikacji video między Internautami. W technologi tej wykorzystywane są kodeki Opus i VP8 dla obrazu i dźwięku, DTLS-SRTP do kodowania i ICE dla zapewnienia przesyłu w sieci.

Udostępniono specjalną stronę internetową gdzie można przetestować nową technologię: www.webrtc.org/demo. Należy posiadać najnowszą wersję przeglądarkę Chrome 25 Beta lub Firefox Nightly for Desktop.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego PrzeglądarkiInternetowe.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o przeglądarkach internetowych za darmo.

PrzeglądarkiInternetowe.pl na serwisach społecznościowych: