Nowości  Przeglądarki  Dodatki  Porady    
 


PrzeglądarkiInternetowe.pl > Przeglądarka Firefox wyprzedzona przez Chrome w Polsce

2014-06-09 Przeglądarka Firefox wyprzedzona przez Chrome w Polsce

Stało się. Od długiego czasu przeglądarka Mozilla Firefox była najpopularniejszą przeglądarką w Polsce. Jednakże Chrome gonił systematycznie ognistego liska i w końcu ją wyprzedził.


Udział desktopowych przeglądarek internetowych w Polsce od maja 2013 do maja 2014 roku (grafika: StatCounter)

Maj 2014 roku to miesiąc, w którym przeglądarka od Google stała się w naszym kraju najczęściej wykorzystywaną przeglądarką internetową na dekstopach i tabletach - pokazuje sporządzane przez firmę badawczą zestawienie popularności przeglądarek internetowych StatCounter.

Do tej pory preferencje przeglądarkowe Polaków, za sprawą Firefoxa na podium, były odmienne od przeciętnej na świecie. Teraz zbliżyliśmy się do nich.

Na całym świecie bowiem w maju 2014 roku po raz kolejny rósł udział Google Chrome w rynku przeglądarek desktopowych. Reszta konkurentów albo zachowuje udział (Firefox), albo traci (Internet Explorer).


Udział desktopowych przeglądarek internetowych na świecie od maja 2013 do maja 2014 roku (grafika: StatCounter)

Jeśli chodzi o przeglądarki mobilne od dawna w Polsce rządzi przeglądarka z Androida, która ma niemal 50% rynku.


Udział mobilnych przeglądarek internetowych w Polsce od maja 2013 do maja 2014 roku (grafika: StatCounter)

Drugie miejsce należy jednak do mobilnej przeglądarki Google Chrome, który w Polsce może w ostatnim czasie pochwalić się dużymi wzrostami i aktualnie ma 26% rynku. Po niej jest mobilna Opera, która traci udział.

Jeśli chodzi o mobilne urządzenia wciąż najpopularniejszą przeglądarką mobilną na świecie pozostaje domyślna aplikacja Androida. Ma ona 1/4 rynku, ale systematycznie i stale. Drugie miejsce okupuje zajmuje przeglądarka z telefonów iPhone. Jest to znacznie wyższy udział niż w Polsce - wynika stąd, że telefony iPhone nie są tak w Polsce popularne jak na świecie. Mocno w górę pnie się Chrome, który ma już 18% rynku. Spada Operze (11,6% udziału).


Udział mobilnych przeglądarek internetowych na świecie od maja 2013 do maja 2014 roku (grafika: StatCounter)

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego PrzeglądarkiInternetowe.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o przeglądarkach internetowych za darmo.

PrzeglądarkiInternetowe.pl na serwisach społecznościowych: