Nowości  Przeglądarki  Dodatki  Porady    
 


PrzeglądarkiInternetowe.pl > Przeglądarka Firefox 29 dostępna w wersji stacjonarnej i mobilnej

2014-04-29 Przeglądarka Firefox 29 dostępna w wersji stacjonarnej i mobilnej

Udostępniona została przeglądarka internetowa Mozilla Firefox 29 w wersji na komputery osobiste oraz urządzenia mobilne pracujące na Androidzie.

W nowej wersji przeglądarka upodobniła się do konkurencyjnej Google Chrome. Nowy interfejs graficzny otrzymał nazwę Australis.

Korzystający z nowej wersji programu mają możliwość dopasowania nawigacji przeglądarki do swoich potrzeb. W menu i pasku narzędzi przeglądarki możliwe jest bowiem przemieszczanie ulubionych funkcji, narzędzi lub dodatków.

Teraz w menu kart aktywna karta jest wyróżniona, pozostałe zaś karty wtopione są w tło. Dzięki temu nie rozprasza się uwagi Internauty nie są używanymi w danym momencie kartami. Karty są teraz zaokrąglone na krańcach.

Użytkowników powinny ucieszyć nowe przyciski pozwalające na szybkie dzielenie się informacjami ze znajomymi poprzez portale społecznościowe Facebook i Twitter oraz wiadomości e-mail.

Przeglądarka ma także usprawniona usługa synchronizacyjną Firefox Sync. Pozwala ona na synchronizację swoich ustawień, dostęp do historii przeglądania, zapisanych haseł, zakładek, otwartych kart i formularzy danych. Funkcja przydatna szczególnie dla osób przełączających się między stacjonarnym i mobilnym Firefoxem. Wystarczy założyć Konto Firefox. Usługa zapewnia szyfrowanie danych.

Przeglądarka ma finalną wersję interfejsu Gamepad API. Poprawiono zgodność z Open Web Apps.

Obok wersji na komputery osobiste udostępniony został Firefox w wersji także 29 na telefony komórkowe oraz urządzenia mobilne z system Android.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego PrzeglądarkiInternetowe.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o przeglądarkach internetowych za darmo.

PrzeglądarkiInternetowe.pl na serwisach społecznościowych: