Nowości  Przeglądarki  Dodatki  Porady    
 


PrzeglądarkiInternetowe.pl > Przeglądarka Coast specjalnie na tablety iPad

2013-09-09 Przeglądarka Coast specjalnie na tablety iPad

Norweska firma Opera Software właśnie zaprezentowała swoją nową przeglądarkę internetową Coast przeznaczoną na tablety iPad.


Przeglądarka Coast na tablecie iPad (grafika: Opera Software)

Tworząc nową przeglądarkę Opera Software na tablety firmy Apple postawiła na maksymalną prostotę i minimalizm. Firma zrezygnowała także z użycia nazwy Opera, jakby w ten sposób chciała zaakcentować, że to zupełnie nowy produkt to zupełnie nowym podejściu do przeglądania Internetu.

Użytkownicy nowej przeglądarki Coast witani przez ekran startowy, na którym w kafelkach strony internetowe. Oczywiście są to witryny www proponowane przez twórców przeglądarki, ale można je zmienić na swoje ulubione.

Przeglądarka pozwala na kilka ekranów startowych, między którymi można się przemieszczać poziomym ruchem palca. Pozwala to na zgrupowanie większej ilością ulubionych witryn, do których chce się mieć szybki dostęp.

W nowej przeglądarce programiści Opery Software odeszli od tradycyjnej nawigacji myszą i klawiaturą i postawili na intuicyjne gesty. Większość interakcji w nowej przeglądarce odbywa się przy ich użyciu.

Pasek adresu i pole wyszukiwanie zostało połączone w jedno. Dodatkowo podczas wpisywania tekstu przeglądarka proponuje odpowiednie witryny. Wyszukiwać można korzystając z wyszukiwarki autorskiej lub innych jak Google.

Otwierając przeglądarkę nie zobaczy się paska adresu ani menu z nawigacją. Przyciski "dalej" i "wstecz" zostały zastąpione poziomym ruchem palca, który umożliwia nawigację.

Połączeniu uległy także karty i historia wyszukiwania. Każda nowa strona otwiera się w nowej karcie, zaś oglądane wcześniej już serwisy internetowe zapamiętane zostają w historii jako poprzednie karty.

Coast na tablety iPad dostępny jest do ściągnięcia za darmo w Apple App Store. Wśród wersji językowych jest także polski.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego PrzeglądarkiInternetowe.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o przeglądarkach internetowych za darmo.

PrzeglądarkiInternetowe.pl na serwisach społecznościowych: