Nowości  Przeglądarki  Dodatki  Porady    
 


PrzeglądarkiInternetowe.pl > Opera dla Androida w wersji beta

2013-03-05 Opera dla Androida w wersji beta

Norweska firma Opera Software udostępniła swoją przeglądarkę internetową Opera w wersji na urządzenia Android.

Nowe wydanie mobilnej przeglądarki zbudowany ma już nowy silnik renderujący WebKit, który zastąpił dotychczas stosowany autorski Presto.

Przeglądarka ma nowy interface, dopasowany do platformy Android. Pojawiła się funkcja blokowania wyskakujących okienek, menedżer pobierania plików z internetu. Funkcja Discover ułatwia odkrywanie różnych sieciowych treści - poprzez ekran startowy ma się teraz łatwy dostęp do popularnych artykułów i sekcji tematycznych takich jak: sport, technologie, styl życia czy nowości. Funkcja Speed Dial została połączona z zakładkami.

Dzięki trybowi Off-Road wykorzystuje się technologię kompresji danych znaną z przeglądarki Opera Mini. Zapewnia ona szybsze przeglądanie w trudnych warunkach jak słabe łącze internetowe lub roaming. Wyszukiwanie i wpisywanie adresu www odbywa się przez jedno wspólne pole. Przeglądane treści można także zachować na później dla przeglądania w trybie offline (np. na pokładzie samolotu).

Nowa wersja wersja przeglądarki internetowej Opera przeznaczona dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Android jest już do ściągnięcia za darmo w sklepie Google Play.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego PrzeglądarkiInternetowe.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o przeglądarkach internetowych za darmo.

PrzeglądarkiInternetowe.pl na serwisach społecznościowych: