Nowości  Przeglądarki  Dodatki  Porady    
 


PrzeglądarkiInternetowe.pl > Nowa przeglądarka Opera Neon

2017-01-12 Nowa przeglądarka Opera Neon

Norweska firma Opera Software wprowadza nową, koncepcyjną przeglądarkę internetową o nazwie Opera Neon.

Przeglądarka internetowa Opera Neon nie jest aktualizacją głównej przeglądarki firmy, choć działa na tym samym silniku Chromium. Jej nowatorski interfejs łamie ustalone konwencje dla tej kategorii oprogramowania. Dzięki temu przeglądanie treści internetowych ma być tak płynne, jak to jest tylko możliwe.

Nowa przeglądarka wtapia się wizualnie w system. Jej strona startowa wykorzystuje tapetę systemowego pulpitu.

Karty z najczęściej używanymi stronami zastąpione zostały przez okrągłe ikony. Najpopularniejsze umieszczane są w górze, te rzadziej przesuwają się w dół. Nad chmurą okrągłych ikon znajduje się pasek wyszukiwania.

Z boku po lewej stronie obecny jest pasek z odtwarzaczem wideo, galerią obrazów i menedżerem pobierania. Po prawej stronie jest drugi pasek boczny z otwartymi kartami.

Przeglądarka ma także wbudowane narzędzie do robienia zrzutów ekranu z ich kadrowaniem (wycinki) i zarządzania nimi.

Przeglądarka ma tryb podzielonego ekranu. Oznacza to, że chcąc pracować na 2 oknach przeglądarki już nie trzeba otwierać nowego okna i przełączać się między nimi. Jednocześnie przeglądać można zatem dwie strony internetowe. Z funkcji tej ucieszą się osoby korzystające zwłaszcza z większych monitorów.

Przydatną funcją jest umieszczenie odtwarzanego z internetu wideo zawsze na wierzchu. Dzieki temu klip nie jest zasłaniany przez inne okna, pozwalając na wygodne surfowanie i oglądanie wideo równocześnie.

Obecnie Opera Neon dostępna jest na system operacyjny Windows oraz Mac. Jak na razie Opera Neon nie jest dostępna na urządzenia mobilne.

Zaprezentowane nowatorskie funkcje, jeśli przypadną do gustu użytkownikom, trafić mają normalnej wersji przeglądarki już na wiosnę 2017 roku.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego PrzeglądarkiInternetowe.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o przeglądarkach internetowych za darmo.

PrzeglądarkiInternetowe.pl na serwisach społecznościowych: