Nowości  Przeglądarki  Dodatki  Porady    
 


PrzeglądarkiInternetowe.pl > Mobilna przeglądarka Opera Mini na 3000 modeli telefonów

2010-07-08 Mobilna przeglądarka Opera Mini na 3000 modeli telefonów

Norweska firma Opera poinformowała, że jej mobilna przeglądarka internetowa Opera Mini dostępna jest na 3000 modeli telefonów komórkowych.

Pojawiła się także pierwsza wersja Opera Mini 5 oznaczona jako Opera Mini 5.1. Poprawiono w niej łatwość przeglądania oraz polepszono działanie na telefonach komórkowych z limitowaną liczbą pamięci. Na tej ostatniej funkcji skorzystają szczególnie użytkownicy telefonów z Nokia S40 - modele Nokia 5130 XpressMusic, Nokia 6300 oraz Nokia 2700.

W nowej wersji przeglądarki możliwe jest jednoczesne otwieranie większej liczby okien oraz szybsze przewijanie przez strony.

"Celem Opery Mini jest dostępność Internetu dla wszystkich, wszędzie niezależnie skąd się pochodzi oraz niezależnie od posiadanego sprzętu. Aby móc szybko i łatwo korzystać z Internetu przy stosunkowo niższym koszcie Operę Mini wybrało ponad 61 milionów ludzi na ponad 3000 urządzeń." - powiedział Lars Boilesen, prezes firmy Opera.

Warto zauważyć, że mobilna przeglądarka internetowa Opera Mini kompresuje do 90% treści pobieranych stron zanim trafią one na telefon komórkowy. Skutkuje to szybszym pobieraniem stron i prędkością działania. Takie rozwiązanie znacznie zmniejsza transfer danych co przekłada się na niższe koszty korzystania z mobilnego Internetu w przypadku roamingu oraz planów taryfowych rozliczanych za liczbę wysłanych i ściągniętych danych.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego PrzeglądarkiInternetowe.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o przeglądarkach internetowych za darmo.

PrzeglądarkiInternetowe.pl na serwisach społecznościowych: