Nowości  Przeglądarki  Dodatki  Porady    
 


PrzeglądarkiInternetowe.pl > Google Chrome staje się coraz popularniejszy

2013-07-20 Google Chrome staje się coraz popularniejszy

Sporządzane przez firmę badawczą zestawienie popularności przeglądarek internetowych StatCounter pokazuje, że Google Chrome staje się coraz popularniejszy coraz bardziej wyprzedzając konkurencję.

Dostępne dane za czerwiec 2013 roku pokazują, że ponad udział przeglądarki Google Chrome wynosi na świecie 42%.


Udział przeglądarek internetowych na świecie od czerwca 2012 do czerwca 2013 roku (grafika: StatCounter)

Udział kolejnej w kolejności przeglądarki Internet Explorer spadł do udziału 25%. Jeszcze rok temu obie powyższe przeglądarki miały po 32% udziału w rynku. Na trzeciej pozycji jest Mozilla Firefox, która w czerwcu 2013 roku miała 20% udziału. Kolejna przeglądarka Safari ma 8%. Stawkę zamyka zaś przeglądarka Opera z 1% udziału.

W Polce na najczęściej używaną przeglądarką nie jest Chrome od firmy Google, ale Mozilla Firefox mająca niecałe 44% udziału w czerwcu 2013 roku. Google Chrome jest na miejscy drugim z wynikiem 35% udziału. Udział tej przeglądarki rośnie - w ciągu roku przybyło jej niecałe 10 punktów procentowych. Kolejny w zestawieniu Internet Explorer ma w Polsce tylko 11% udziału, Opera, niecałe 6%. Safari ma niecałe 2%


Udział przeglądarek internetowych w Polsce od czerwca 2012 do czerwca 2013 roku (grafika: StatCounter)

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego PrzeglądarkiInternetowe.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o przeglądarkach internetowych za darmo.

PrzeglądarkiInternetowe.pl na serwisach społecznościowych: