Nowości  Przeglądarki internetowe  Dodatki  Porady    
 


PrzegladarkiInternetowe.pl > Google Chrome chronić będzie użytkowników przed złośliwym oprogramowaniem

2013-10-31 Google Chrome chronić będzie użytkowników przed złośliwym oprogramowaniem

W wersji testowej Canary przeglądarki internetowej Google Chrome wbudowany został mechanizm wykrywający złośliwe oprogramowanie podczas przeglądania Internetu.


(grafika: Google)

Ochrona została zaimplementowana w rozwojowej wersji przeglądarki (Canary) i za jakiś czas trafi do wersji stabilnej Google Chrome. Rozpoznaje ona i blokuje ona automatycznie podczas ściągania złośliwe oprogramowanie.

Rozszerza to możliwości ochronne przeglądarki. Google Chrome ma już bowiem mechanizm ostrzegania przed wejściem na zainfekowane strony internetowe. Google wykrywa nawet 10 tys. takich stron dziennie.

Oprócz tego użytkownicy Google mają możliwość resetowania przeglądarki Chrome.

Umożliwia ona powrót to ustawień "fabrycznych" przeglądarki, zatem pozbędzie się wszystkich pasków narzędziowych i rozszerzeń, które niejednokrotnie są instalowane przez użytkowników przez przypadek. Możliwość resetu ustawień przeglądarki znajduje się znajduje w jej ustawieniach zaawansowanych.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego PrzeglądarkiInternetowe.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o przeglądarkach internetowych za darmo.

PrzegladarkiInternetowe.pl na serwisach społecznościowych: