Nowości  Przeglądarki  Dodatki  Porady    
 


PrzeglądarkiInternetowe.pl > 300 mln użytkowników Opery

2013-02-13 300 mln użytkowników Opery

Norweska firma Opera Software świętuje przekroczenie 300 mln miesięcznych użytkowników korzystających z jej przeglądarki internetowej Opera na komputerach, telefonach komórkowych i telewizorach.

"Doświadczyliśmy najszybszego przyspieszenia w liczbie użytkowników, jakie kiedykolwiek widziałem. Teraz wszyscy podejmujemy następną rywalizację w ubieganiu się o jak największy kawałek tortu w rynku smartfonów." - powiedział Lars Boilesen, prezes firmy Opera Software.


(grafika: Opera Software)

Firma przypomniała, że pracuje nad całkiem nową przeglądarkę o nazwie Opera Ice. Przeznaczona ma być na platformy mobilne iOS oraz Android. Oparta ona ma być na silniku WebKit, która zastąpi autorski Presto.

Ta nowa przeglądarka zaprezentowana ma być podczas odbywającej się w lutym 2013 roku w Barcelonie konferencji Mobile World Congress. Ma to być wersja na system Android.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego PrzeglądarkiInternetowe.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o przeglądarkach internetowych za darmo.

PrzeglądarkiInternetowe.pl na serwisach społecznościowych: